POMÁHEJ JAKO DOBROVOLNÍK ADRA Ostrava UPRCHLÍKŮM Z UKRAJINY!

Lidé prchající před válkou na Ukrajině pořád potřebují pomoc dobrovolníků. Ostravská ADRA aktuálně hledá dobrovolníky z řad studentů Ostravské univerzity. Přidejte se i VY a

vyberte si činnost, která vám dává největší smysl:

  • v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU) můžete pomáhat s provozem, hrát si s dětmi nebo hlídat domácí mazlíčky,
  • v bývalém Cooltouru na Černé louce třídit a vydávat materiální pomoc,
  • na Hlavním nádraží Ostrava navigovat nově příchozí na další vlakové spoje a nabízet občerstvení,
  • v Potravinové bance Ostrava pomáhat ve skladu či s nakládkou potravinové pomoci (zde preferují zejména pomoc mužů).

Zájemci o dobrovolnictví mohou psát na e-mail: kacpuostrava@adra.cz

Ostravská ADRA hledá nové dobrovolníky. Přidejte se k ní i vy!

Ostrava jako krajské město pořád zaznamenává příliv lidí prchajících před válečným konfliktem z Ukrajiny. Při zvládání uprchlické vlny pomáhají dobrovolníci ADRA v Ostravě všude tam, kde je to zapotřebí. Po dvou měsících však začínají být stávající dobrovolníci unavení, a proto ADRA prosí studenty VŠB, aby se zapojili do dobrovolnické činnosti.

Kde všude v Ostravě vaši pomoc potřebujeme?

Proč pomáhat právě s organizací ADRA?

ADRA má dlouholeté zkušenosti nejenom s dobrovolnictvím, ale i s poskytováním humanitární pomoci. Nebudete v tom sami, naši koordinátoři Vás provedou celým procesem a všechno vám vysvětlí. Do dobrovolnictví se můžete zapojit individuálně, ale i ve skupině studentů.  

Co pro to udělat?

Napište nám na e-mail: kacpuostrava@adra.cz. Obratem vám pošleme smlouvu a po jejím podepsání získáte přístup do sdílených tabulek, kde se můžete hlásit na konkrétní směny (dle vašich časových možností).

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou pomáhat společně s organizací ADRA v Ostravě!