Hledají se dobrovolníci a zdravotníci na Černou louku

Vážení a milí studenti,

je to už málem i pravidlem, kdy se na Vás v posledních téměř 2,5 letech obracím s výzvou pomoci. Už jsme si mysleli, ze epidemiologická situace zažehnaná a do toho se rozpoutá něco, co jsme většina z nás zažila ve výuce pouze jako vybrané kapitoly dějepisu.

Nicméně nyní je to realita.

Dovoluji se na Vás obrátit na základě prosby ČČK Ostrava (Český červený kříž Ostrava), který společně s Hasičským záchranným sborem koordinuji pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Poněvadž v prostorách Černé louky bude provoz nepřetržitý 24/7, je potřeba dobrovolníků na zajištění provozu – každá směna čítá 10 osob, z toho 2 zdravotnici.

Hledají se pozice:

• zdravotníci, s ukončeným 3. ročníkem VL (Všeobecné lékařství), nebo 3. semestrem ZZ (zdravotnicky záchranář) nebo absolvent kurzu ZZA (zdravotník zotavovacích akcí)
  • dobrovolníci s platným potravinářským průkazem (vydej občerstvení pro uprchlíky) Zájemci, prosím, hlaste se na: Lenka Krčálová, l.krcalova@cckova.cz

Máte-li čas, zájem a jste ochotní pomoci, prosím neváhejte.

S pozdravem a poděkováním.

Ivona Závacká
proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Lékařská fakulta OU