Dobrovolnictví v Azylovém domě pro matky s dětmi

Ostrava – Moravská Ostrava a Přívoz

Věnujte čas maminkám a jejich dětem.

Hledáme dobrovolníky, kteří by chtěli pomáhat v azylovém domě a to zejména podporou maminek, které potřebují pomoc s péčí a rozvojem svých dětí.

Azylový dům pro matky s dětmi poskytuje pomoc a podporu dospělým maminkám, babičkám či těhotným ženám v posledním trimestru, maximálně do věku 65 let, pečujícím o nezletilé dítě či děti. Jsou bez střechy nad hlavou nebo unikají domácímu násilí, neumí to zvládnout vlastními silami, nemají peníze ani podporu okolí. Během bydlení jsou maminky s dětmi podporováni v nalezení dostatku sil k řešení svých problémů, které jim brání ve fungování v běžné společnosti. Podporováni jsou tak, aby mohli odejít do běžného bydlení finančně zajištění, znali své možnosti a uměli s nimi samostatně řešit své problémy.

Co budete dělat?

• Podpora maminek v péči a rozvoji dětí.
  • Poskytování informací o možnostech posílení edukace dětí.
  • Spolupráce s maminkami na přípravě a realizaci vzdělávacích a zábavných aktivit pro děti.
  • Spolupráce s dětmi na různých aktivitách, které podporují jejich edukaci, rozvoj motorických schopností, abstraktního, smyslového vnímání a logického uvažování.

Připojte se k nám!

Bc. Barbora Rakošanová, DiS.

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s.

brakosanova@css-ostrava.cz