Dobrovolníci v onkologické kavárně

Ostrava

Vdechněte Onkologické kavárně život.

Fakultní nemocnice Ostrava hledá dobrovolníky, kteří by věnovali svůj čas pacientům Onkologické kliniky.

Hlavní náplní práce dobrovolníků v Onkologické kavárně je příprava kávy a čaje pro pacienty Onkologické kliniky a jejich doprovod. Jedná se o samostatnou obsluhu a běžnou údržbu kávovaru, který je umístěn na kavárenském pultu. Nedílnou součástí dobrovolnické práce je přivítání pacientů, rozhovor s pacienty a šíření osvěty o dobrovolnické činnosti.

K běžné činnosti patří také povinnost informovat vedoucího kavárny nebo koordinátora dobrovolníků o stavu zásob (kávy, čaje, mléka, cukru, kelímků, míchátek, apod.). K běžné údržbě patří omytí všech částí kávovaru, kavárenského pultu, udržování čistoty a desinfekce pracovních ploch.

Každý dobrovolník je povinen informovat vedoucího kavárny nebo koordinátora dobrovolníků (kontakty budou umístěné v prostorách kavárny) o všech technických problémech, výpadcích a poruchách. S ohledem na bezpečnost pacientů a vzhledem ke zvýšeným hygienickým nárokům, může dobrovolník vykonávat činnost jen, pokud je plně zdráv a za podmínek, které stanovuje vedení FNO s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci. Každý dobrovolník má povinnost zapsat svou docházku, počet uvařených porcí nápojů a svou bezinfekčnost do připraveného formuláře. V případě jakékoli nenadále události kontaktovat vedoucího kavárny nebo koordinátora dobrovolníků ve FNO.

Dobrou kávou můžete našim pacientům zlepšit den i vykouzlit úsměv na tváři. Děkujeme, že pomáháte.


Kontaktní údaje

Simona Honsová

Fakultní nemocnice Ostrava

simona.honsova@fno.cz

+420 597 37 2194

+420 725 250 001